ششمین جشنواره فاوا | سبا اتصالات

ششمین جشنواره فاوا

  ششمین جشنواره فاوا

  ششمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات بر روی سه محور اصلی توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه، صادرات محصولات دانش‌بنیان و پژوهش‌های منتهی به فناوری در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات متمرکز شده است.

  به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌خسرو سلجوقی عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: ششمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات، یادواره شهید دکتر قندی که در سال ۱۳۹۵ سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برگزار خواهد شد، روی سه محور اصلی متمرکز شده و ثبت‌نام از طریق وبگاه به نشانی www.festfava.ir انجام می‌شود.

  رییس کارگروه توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه ششمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امسال برای تهیه‌کنندگان برنامه اپلیکیشن و بازی‌های رایانه‌ای فرصت بیشتری برای حضور در رقابت در جشنواره هست، لذا نویسندگان این‌گونه برنامه‌ها با توجه به میزان اشتغال و فروش بالاتر در این رقابت مبادرت به ثبت نام کنند.

  وی خاطرنشان کرد: تهیه‌کنندگان برنامه ها و بازی‌های رایانه‌ای که موفق به صادرات بوده‌اند می توانند علاوه بر ثبت‌نام در بخش توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه، در بخش صادرات محصولات دانش‌بنیان جشنواره نیز ثبت‌نام کنند تا امکان ارزیابی آن‌ها فراهم شود.

  عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره ششم تصریح کرد: علاوه بر شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری کلیه شرکت‌های فعال در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات دارای فعالیت موفق می‌توانند چراکه در این جشنواره شرکت کنند و اندازه کوچک، متوسط و بزرگ بودن شرکت‌ها ملاک حضور در جشنواره نیست.

  وی ادامه داد: توان نوآوری و صادرات و فعال بودن بخش تحقیق و توسعه شرکت و یا توان استفاده از ظرفیت‌های مراکز پژوهشی و دانشگاهی و همچنین کسب بخشی از بازار و نظیر آن ملاک ارزیابی و انتخاب شایسته‌ترها و معرفی موفق‌ها برای الگوسازی جوانان کشور، در این دوره از جشنواره است.

  خسرو سلجوقی گفت: در برگزاری این جشنواره، سازمان‌های نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها و کشور و اتاق‌های بازرگانی استان‌ها و کشور و سندیکای صنعت مخابرات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر مراکز دانشگاهی و پژوهشی از طریق اعضای خود مشارکت دارند.

  1

  ارسال دیدگاه